02.17.2020

Kuru ve kepekli saçlar için nemlendirici şampuan kullanarak sağlıklı ve canlı bir saça kavuşmamız mümkündür. Bunun için saç bakımınızı iyi yapmalısınız. Kuru bir saç derisine sahipseniz hiçbir şekilde sağlıklı görünen saçlara sahip olamazsınız. Her zaman kuru olan saçlarınızda zaman içinde kepek, kaşıntı ve saç dökülmesi gibi sorunlara sebep olabilir.  Saçlarınızı kuru kalmaktan kurtarmak için sürekli nemlendirmelisiniz. Bunun için Ceradolin kepeğe karşı etkili nemlendirici yoğun saç bakım şampuanı kullanabilirsiniz. Kuru ve kepekli saçlar için nemlendirici şampuan ayrıca her türlü saç tipinde kepeklenme sorununun önüne geçer.

Kuru ve Kepekli Saçlar İçin Nemlendirici Şampuan

Düzenli olarak önerilen şekilde kullanılan şampuanla birlikte cilt tipiniz fark etmeksizin yağlı ve kepekli ciltlerden kurtulabilirsiniz. Her zaman canlı olan saçlarınız daha parlak ve sağlıklı gözükür.  Paraben ve silikon içermeyen şampuanlar bitkisel nemlendirici bileşenleri sayesinde saç bakımınızı da yapmaktadır.

Kuru ve Kepekli Saçlara Nemlendirici Şampuan Etkisi

Saç deriniz sürekli kuruysa birçok deri ve cilt sorunuyla karşı karşıyasınız demektir. İşte kuru ve kepekli saçlara karşı nemlendirici şampuanın etkisi;

  • Bileşenlerindeki bitkisel özler sayesinde saçlarınızın nemli kalmasını sağlar.
  • Kurumaya bağlı olarak ortaya çıkan kaşıntıları azaltır.
  • Bakımı ihmal edildiği için pullanma olan saçlarda bu pullanmaları ortadan kaldırır.
  • Saçlarınızda ortaya çıkan kepeklenmeyi ortadan kaldırır.

Kuru saçlar için kepek önleyici şampuan kaşıntı azalması, eritemde azalma ve pullanmada düzelme gösterebilmesi için en az 4 hafta boyunca kullanılmalıdır. Ceradolin kepek önleyici nemlendirici şampuanın şişe bazında Pirdolin şampuanlar ile dönüşümlü olarak kullanılması önerilmektedir. Bu sayede uzun süre yağlanma, kepeklenme pullanma ve kabuklanma ortadan kaldırılabilir. Ayrıca boyalı saçlarınız için de sorunsuz şekilde kullanabilirsiniz.

Kepekli Saçlara Nemlendirici Şampuan Nasıl Kullanılmalıdır?

Kepekli ve kuru saçlardan kurtulmak işitiyorsanız nemlendirici etkili şampuanı tavsiye edilen şekilde kullanmalısınız. Şampuan kullanımı;

  • Başka bir sabun ve şampuan kullanmadan 2 günde bir saçlarınızı yıkamanız yerinde olur.
  • Saçlarınıza şampuanı 2-3 dakika kadar masajla uygulamanız önerilir.
  • İlk uygulamada 2 dakika kadar bekleyin,  ikinci uygulamada ise 4 dakika kadar bekleyerek iyice durulayın.
  • Duş sırasında su ne soğuk ne de sıcak olmalıdır. Ilık bir suyla duş almanız yeterlidir.
  • Duş sonrası saçların iyice kurutulması çok önemlidir.