21.04.2020

El egzaması, en yoğun görülen cilt rahatsızlıkları arasındadır. El egzaması kaşıntı, kızarıklık, deride kabuklanma ya da su kabarcıkları şeklinde ortaya çıkar. Bu rahatsızlığı basit önlemler sayesinde ortadan kaldırabilirsiniz. El egzamasında elleri nemlendirmek gerekir. El egzaması için nemlendirici Ceradolin yağ bazlı nemlendirici losyon etkili bir üründür. Covid-19 salgının etkisini arttırdığı bu günlerde plastik eldivenlerin sık kullanımı, ellerin sık yıkanması ya da sürekli dezenfektan kullanımı da el egzamasına yol açabilir. Bu süreçte ellerinizi düzenli havalandırmalı, bebe şampuanı gibi yumuşak yıkayıcılar tercih edebilirsiniz.

Gün içinde evde ya da dışarıda eller sürekli dış ortamlarla temasta bulunur. Bazı ciltler günlük aktivitelere karşı daha duyarlı olduğu için kısa süre içinde tahrişe uğrar. Ayrıca ellere temas eden bazı  maddeler de alerjik durumlara bağlı olarak el egzamasına yol açabilir. Düzenli olarak elleri nemlendirdiğinizde egzamadan kolayca kurtulabilirsiniz.

El Egzaması İçin Nemlendirici

El Egzaması Nasıl Geçer?

El egzaması için Ceradolin yağ bazlı nemlendirici losyon etkili ürünler arasındadır. Ceradolin nemlendirici losyon içinde yer alan bitkisel Hyaluronik asit, Seramid, Argan yağı, Kanola yağı, Pasiflora yağı ve Gliserin gibi bileşenler barındırır.  Bu bitkisel bileşenlere sahip Ceradolin losyonu gün içinde bir defa sürmeniz durumunda ellerin 24 saate kadar nemli kalabilir. Ancak bunu sağlamak adına birkaç kez kullanım gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Formül olarak eşdeğerlisi bulunmayan Ceradolin losyon en iyi el egzaması için nemlendirici olarak kullanılabilir. Hipoallerjenik olduğu için kullanım sırasında alerjiye bağlı problemler yaşanmaz.  Düzenli kullanımda cildinizde yüksek nem birikimi sağlamanın yanında cildin onarılmasını da sağlar. El egzamasında kullanılan Ceradolin losyon; yüz ve vücut bakımında da kullanılabilir.

El Egzamasında Nemlendirici Seçimi Nasıl Olmalıdır?

El egzaması sorununuz varsa ellerinizi tahriş edecek deterjan gibi maddelerden uzak durulmalıdır. El egzamasıyla mücadelede doğru nemlendiriciyi seçmek çok önemlidir.  Satın alacağınız nemlendiriciler parfüm ya da tahriş edici maddelerden meydana gelebilir. Bunun yanında alerjik sorunlara da yol açabilir.

Ceradolin yağ bazlı nemlendirici losyon paraben içermeyen bir nemlendiricidir.  Ayrıca hipoallerjenik olduğu için alerji sorunu da yaşamazsınız. Ellerinizi kuru hissettiğiniz zamanlarda ince bir tabaka şeklinde uygulamanız yeterlidir.  El egzaması için nemlendirici seçiminde Argan yağı, Kanola yağı,  Gliserin gibi bileşenler barındırmasına dikkat etmelisiniz.