10.11.2019

Cildimiz bizim en büyük organımızdır ve nasıl ki spor yaparak, uyku düzenimizi koruyarak ve sağlıklı beslenerek iç organlarımız ile ilgileniyorsak , cildimiz ile de aynı özenle ilgilenmemiz gerekmektedir. Derimiz, deyim yerinde ise, cildimizi koruyan bir mantodur.

Gençken cildimizi ve cilt sağlığımızı düşünmeyi unuturuz çünkü cildimiz bu dönemlerde kendimize adeta kusursuz görünür. Cilt sağlığımızı, sadece kırışıklıkları, güneş lekelerini ve cildimizdeki diğer kusurları görmeye başladığımızda düşünmemeliyiz. Çünkü sonrasında yaşlanma belirtileri oluşmaya başladığında, onları tersine çevirmede veya önlemede oldukça zorlanmaya başlarız. Yaşlanma karşıtı cilt bakımımızda proaktif olmamız gerekirken maalesef reaktif olmaya eğilimliyiz.

Yaşlanma Karşıtı Ürünlere İhtiyacınız Var

Sağlıklı cilt, cildin sarkmasını önleyen elastikiyet ile, esnek ve dolgun hissetmesini sağlayan kollajen ve elastin kombinasyonundan oluşur. 20 yaşından itibaren vücudumuz yavaş yavaş daha az kollajen ve elastin ürettiği için yaşlanma belirtileri cildimizde ve vücudumuzda görünmeye başlar. Elastin ve kollajen azalması cildimizin daha yaşlı ve daha ince olmasına neden olarak cildimizin kırışıklık ve cilt kusurlarına karşı daha duyarlı hale getirir.

Cildimizin yaşlanmasında tetikleyici olan durumların çoğu dış etkenlerden kaynaklanmaktadır. Cildimize en büyük zararı veren dış etkenlerden biri güneştir. Güneş koruyucu sürmeden güneşte kalmak bizi çok zararlı UVA ve UVB ışınlarına maruz bırakır. Bu ışınlara uzun süre maruz kalmak, cildinimizde erken yaşlanmaya, kırışıklık, güneş lekelerinin oluşmasına ve en kötü sonuç olarak da, cilt kanserine neden olabilir. UV ışınlarına maruz kalma aynı zamanda kollajeni parçalayabilir ve erken yaşlanmaya neden olabilecek kollajen üretimini bozabilir.

Bunun dışında, cildimizi her gün temizlemek ve nemlendirmek yaşlanma belirtilerini geciktirici önlemlerden biridir. Cildimizi sabah ve akşam temizlemediğimizde ve yeteri kadar nemlendirmediğimizde, ölü cilt hücreleri yüzümüzde birikir ve gözenekleri kapatarak birçok cilt problemlerinin ortaya çıkmasına neden olabilir. Ayrıca, cildi yeteri kadar temiz tutmamak ve nemlendirmemek, cildin doğal ışığının kaybolmasına, matlaşmasına ve cildin kurumasına neden olur. Bu gibi durumlar cildimizin yaşlanma belirtilerine karşı doğal savunmasını yetersiz bırakmaktadır.

En İyi Anti-Aging Cilt Bakımı İçin

Dermadolin’in cilt bakım ürünleri, cildinizi aydınlatan, besleyen, koruyan ve onarmaya yardımcı olan en doğal ve en kaliteli maddelerle formüle edilmiştir. Uygun bir cilt bakım rutininizi Dermadolin’in yüz temizleme, vücut ve cilt nemlendirme ürünleri oluşturabilir, böylece daha berrak, canlı ve sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz.  

Sağlıklı ve genç bir cildin doğal yapısında Glikosil Seramidler ve Bitkisel Polisakkaritler (Hiyaluronik asit eş değerlisi) yeterli miktarda bulunmaktadır. Başka bir deyişle, Glikosil Seramidler ve Bitkisel Polisakkaritler cildin daha canlı ve güçlü görünmesini sağlar ve cildimizin yaşlanmaya karşı direnç göstermesini sağlarlar. Bunlar ya doğuştan genetik olarak azdırlar; ya da dış etkilerle (sıcak, soğuk,lazer, epilasyon, güneş vb.ları) azalırlar. Bu nedenle seramid ve polisakkarit içeren ürünlerin kullanımıyla derinin bariyer fonksiyonları eski haline döner.

Glikosil Seramidler ve Bitkisel Polisakkaritler içeren Parfümlü Ceradolin-P ile Parfümsüz Ceradolin su bazlı nemlendirici kremler, yaşlanma belirtilerini önleme noktasında en etkili Dermadolin yüz bakım ürünleridir. Su bazlı nemlendiriciler uzun vadede cildinize daha fazla nem kazandırabildikleri için, yaşlanma belirtilerinin ortaya çıkmasını da geciktirmektedir.

Ellerinizi ve vücudunuzu yaşlanmaya karşı korumak ve nemlendirmek için de Glikosil Seramidler ve Bitkisel Polisakkaritler içeren Ceradolin Hidro veya Ceradolin Lipo Losyon ürünleri doğal ve özgün formülleriyle, bebeklikten başlayarak cildinizin bariyer fonksiyonlarının azaldığı her yaş ve her durumda kullanabilirsiniz.

Yağlı cilde sahip olanlar, kuru veya normal ciltlilere göre daha geç yaşlanırlar. Yağlı bir cilde sahip iseniz, geniş gözeneklerinizi temizlemek için, cildinizi bol su ve sabun yardımıyla temizleyebilirsiniz. Günde 2 kereden daha fazla yüzünüzü yıkadığınızda, cildinizin daha çok yağ salgılanacağınızı unutmamakta fayda vardır. Bu nedenle günde 2 kere Seranem Yüz Temizleme Köpüğü ile yüzünüzü yıkayabilir, yüzünüzde fazla yağ oluşumunu önleyerek sağlıklı bir temizlik elde edebilirsiniz.Unutmayın, cildinize bugün iyi bakmak, yarın oluşacak belirtilerin önlenmesine yardımcı olacaktır.